Dizi İzle

Vikings izle
  Dizi adından da anlaşılacağı gibi Vikingleri ve onların tarihini anlatan bir dizi olması açısından önemlidir. Bu konulara meraklı olanların severek ve keyifle izleyeceği bir dizi haline gelmiştir. Vikingler yaşamlarının büyük bir kısmını denizlerde geçirmiş olan savaşçı ve tüccar olan İskandinavyalı bir kavimdir. Vikings dizisi de bu kavmin yaşamını, yaptıklarını, başlarından geçen olayları konu almaktadır. Dizideki olaylar 8.yy-11.yy arasında geçmektedir. Anlatılan hikâyeler gerçek yaşama ve o dönemlerdeki yaşamış gerçek karakterlere dayanmaktadır. Gerçeklik bakımından önemli bir dizidir.
  
  Ragnar Lothbrok karakteri dizide gücü elinde bulunduran en popüler ve en büyük karakterdir. Fransa ve İngiltere’nin başına adeta bela durumundadır. Onların korkulu rüyasıdır. Dizide de bu başrolün etrafında konular gelişmektedir. Onun yaptıkları, yaşantısı ve maceraları anlatılmaktadır. Ayrıca Ragnar Lothbrok’un destanlarda sürekli adı geçen, hele de kahramanlık destanlarında adından oldukça sık söz edilen savaş tanrısı Oldin’in soyundan geldiğine inanılmaktadır. Bu da Rangar’ı Viking kabilelerinin lideri olma yolunda ilerleyeceğinin habercisidir. Vikings bu tarihi merak edenlerin tercih edeceği bir dizi olmuştur.

 • Onurcan_Lothbrok
   - 17/05/2015, 09:12

  abi böyle bir dizi olabilir mi ya hiç sanmazdım bir dizi karakterini oyunlarda sitelerde hesap ismi yapacağım
  harika dizi bu arada en sevdiğim 3 karakter floki ragnar lagertha :) iyi izlemeler hepinze

 • büşra
   - 05/06/2014, 23:31

  la insan hiç kocasının yeni karısına prenses dermi ben olsam bıçağı soktuydum beynine beynine

 • sarah
   - 24/05/2014, 00:23

  çok güzel bir bölümdü, çeviren arkadaşın eline sağlık, çevirisi çok güzel, her bölümde onlara minnettar oluyoruz, ancak bölümün ortasında yapılan espri tüm konsantrasyonu alıp götürüyor, sinemada izlenen bir filme çevirenin not düşmesi gibi,

 • lefc
   - 31/03/2014, 02:57

  adamlar yapmış sezarın hakkı sezara