Dizi İzle

Bölüm Özeti:

KUZEY GÜNEY 79 BÖLÜM ÖZETI Cemre ve Kuzey en sonunda hakettikleri mutluluğu bulurlar evlenmeden önce beraber bir tatil planlarlar ve ikisi de mutluluk sarhoşudur.Cemre için hayal olan bu tatil onlara çok iyi gelir mutluluktan ayakları yerden kesilir.Ancak Kuzey deki Handan ın telefonu onu arkasında bıraktıklarını hatırlatmaya yetecektir.Kuzey veCemre nin birlikte olmasına başbaşa olmasına dayanamayan Kuzey elbette onları ayırmak için planlar yapacak ama Komiser Şeref in takibi altındadır bu durum onu iyice köşeye sıkıştırır.Kuzey Güneyden saklanan sırrı öğrenince hemen Güneye açıklamak ister o ise saklandığı yerde planlarını yapmaktadır.Onları mutsuz etmeye çalışan sadece Güney değildir,Zeynep de aynı amaca hizmet eder.Bir şekilde Cemreye ulaşıp onun huzurunu kaçırır.Kuzey Güney izle
  Müthiş oyuncu kadrosu ve sürükleyici öyküsüyle milyonları ekrana bağlayacağına kesin gözüyle bakılan dizi, yolları ayrı, hedefleri farklı, zıt karakterlere sahip iki erkek kardeşin hikayesini konu alıyor.
  
  Yılın yapımı olmaya aday 'Kuzey Güney' bu akşam Kanal D'de başlıyor. Dizi daha en baştan müthiş oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Rıza Kocaoğlu, Bade işçil, Turgay Kantürk, Çağdaş Onur Öztürk, Hazar Ergüçlü, Gökşen Ateş, Zerrin Tekindor ve Ünal Silver'i kadrosunda buluşturan dizi, hedefleri farklı, hedeflerine ulaşmak için izledikleri yöntemleri farklı, tek ortak noktaları aşkları Cemre olan iki kardeşin zorlu hayat mücadelelerini ekrana taşıyacak.
  
  Senaryosunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu'nun kaleme aldığı, yapımını Ay Yapım'ın, yapımcılığını Kerem Çatay'ın üstlendiği dizinin ilk bölümünün konusu şöyle: Kuzey ve Güney, pusuladaki iki farklı yön gibi, karakterleri ve hayalleriyle de farklı iki kardeştir. Birbirlerine olan bağlılıkları dışında tek ortak noktalarıysa, babaları Sami'nin işlettiği simit fırınına sığamayacak kadar büyük hayallerinin olmasıdır.
  
  Kuzey, askeri okul sınavlarını kazanıp, ileride başarılı bir asker olacak, Güney ise iyi bir üniversitede okuyup, hedeflediği kariyere doğru sağlam adımlarla ilerleyecektir. Ancak iki kardeşin hayallerinin gerçeğe dönüşebilmesi için kaderlerini de değiştirmeleri gerekecektir.
  
  Cemre ve annesi Gülten'in yaşadıkları mahalleye taşınmasıyla Kuzey ve Güney'in hayatında da yeni bir sayfa açılır. Cemre'nin varlığı, iki kardeşin yaşamına farklı bir soluk getirir. Üç yakın arkadaş, aşkla da bu dönemde tanışır. Ama kızının Tekinoğlu ailesiyle olan bağını onaylamayan Gülten'in, Cemre'nin geleceğiyle ilgili farklı hayalleri vardır.
  
  Bu arada Sami ile mutsuz ve sevgisiz evliliğine yıllar içinde alışan Handan'ın geleceğe dair hayallerini canlı tutan tek kişiyse oğlu Güney'dir. Hem çalışkan hem de sakin yapısıyla Güney, aynı zamanda Kuzey'in aile içinde kopardığı fırtınaları da dindiren kişidir. Üniversite sınavlarından bir gün önce, Kuzey ile Sami'yi karşı karşıya getiren olay, tüm ailenin hayatını altüst edecek o geceyi de beraberinde getirir. Tekinoğlu ailesinin yaşayacağı felaketin arkasındaki gerçek sebebi, Kuzey yıllar boyunca bir sır olarak kalbinde tutmak zorunda kalacaktır.